Minőségi továbbképzés, igényes pedagógusoknak

Hagyomány&Pedagógia

"Óvodában alapozunk, iskolában motivizálunk, gimnáziumban stilizálunk."

Három éves koromban kezdtem táncolni a Tímár Sándor alapította Csillagszemű gyermek táncegyüttesben. Édesanyám és édesapám a táncház mozgalom alapító tagjai voltak, így én"anyatejjel" szívtam magamba mindezt, keresztanyám Karácsony-Molnár Erika néprajzkutató. Nagyon hamar egyértelművé vált az utam. Már kisgyermekként tudtam, hogy tánctanár szeretnék lenni. 15 éven át táncoltam aktív táncosként, mindezek alatt volt szerencsém nagyon sok helyre eljutni a világon, többek között Japánba és Brazíliába is. 2005- ben felvételt nyertem a Magyar Táncművészeti Főiskola néptánc pedagógus nappali tagozatára, ahol 2009-ben lediplomáztam. Mestereim Kovács Henrik, Lévay Péter, Sándor Ildikó, Ónodi Béla, Végső Miklós és Zsákay Győző (a teljesség igénye nélkül). Iskolai éveim során nagy hatást gyakorolt rám a néptánc módszertan, akkoriban már elérhető volt ez a tudás, de nem nyert ekkora teret a szakmában mint manapság.

 

fotó: Marosi Viktor

fotó: Marosi Viktor

Főiskolai tanulmányaim utolsó évében már elkezdtem szakmai pályafutásom mint tánctanár, a Cziffra György Alapfokú Művészeti iskolában kaptam állást, ahol teljesen a nulláról kellett egy néptánc tanszakot felépítenem. Komoly kihívás volt, nagyon élveztem, a mai napig ebben az intézményben tanítok már 15 éve.

Ezzel párhuzamosan 2009 óta az Apor Vilmos Katolikus Főiskola óraadó tanára vagyok jelenleg másoddiplomás képzésen. Szakterületem és tanított tárgyaim, Népi gyermekjáték, Táncalapozó gyakorlatok, Néptánc módszertan. Képzéseink négy félévesek, másoddiplomát adnak, célunk, hogy szakmailag felkészült, a hagyományőrzésben, népi játékban és táncban jártas, hiteles pedagógusokat képezzünk. 

Mindezek mellett az elmúlt években több óvodában tartottam foglalkozásokat, voltam már együttes vezető a Monori Strázsák ifjúsági csoportjában, illetve dolgoztam a Kolping Katolikus Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában 6 évig. Volt szerencsém a volt gimnáziumomban is (Baár-Madas Általános Iskola és Gimnázium) visszatérni mint néptánctanár és itt 7 évig tanítani.

Két éves kortól hatvan éves korig tanítottam, illetve tanítok, így nagy rálátásom van minden korcsoportra és rendkívül fontosnak is tartom, hogy mindenki a korosztályának megfelelő fejlesztést kapja.

Kurzusaim célja, hogy ezt a sok év alatt megszerzett tudást átadjam mindazoknak, akik egy szakmailag hiteles, igényesen szerkesztett továbbképzésen szeretnének fejlődni. Ahogy az életben is itt is nagyon fontos, hogy mindez könnyen átlátható és gyakorlat orientált legyen, konkrét lehetőségeket, módszertani paneleket kínálva, amelyeket azonnal be lehet építeni a hétköznapi életünkbe.

Munkám során gyakran találkozom, azzal, hogy sokan úgy foglalkoznak népi játék és néptánc oktatással, hogy még azt sem tudják, hogyan épül fel egy óra, na pont ezeket és az ehhez hasonló hiányosságokat szeretném én pótolni, és stabil segítséget adni azoknak, akik szeretnék a munkájukat alázattal, magas színvonalon és szakmailag helyesen végezni.

Köszönettel,

Petneházy Kata

Drága Édesanyámnak és Keresztanyámnak köszönöm! Akik elültették bennem a hagyományok iránti tiszta szeretet magjait.
Molnár Margit és Karácsony-Molnár Erika gyűjtés közben
Molnár Margit és Karácsony-Molnár Erika gyűjtés közben